«Αφεντικό» η Τσάρλτον, παίρνει την πρόκριση

Προγνωστικά Στοιχήματος
Serie B' prognostika

Kαλημέρα σε όλους,

Μενού με λίγες ποδοσφαιρικές επιλογές απόψε αλλά και ματς με ουσία αφού σήμερα ξεκινούν τα play off ανόδου στη Serie B’ μετά απο κάποιες δικαστικές εκκρεμότητες που είχαν προκύψει. Αυτό που έχει σημασία να τονιστεί είναι πως πρόκειται για ματς προημιτελικών που είναι νοκ άουτ και σε περίπτωση που το αποτέλεσμα στην κανονική διάρκεια είναι ισόπαλο, θα ακολουθήσει παράταση ενώ μετά την παράταση δεν θα πάμε στα πέναλντι. Όποια ομάδα έχει τερματίσει πιο ψηλά στην βαθμολογία παίρνει την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Πληρώνει καλά η Σπέτσια

Στο πολύ ενδιαφέρον ματς της βραδιάς δηλαδή, αυτό ανάμεσα στην Σπέτσια και την Τσιταντέλα, οι γηπεδούχοι θα έχουν το πάνω χέρι σε περίπτωση που οδηγηθεί εκεί η αναμέτρηση. Η Σπέτσια είναι ένα πιο μεστό και σοβαρό σύνολο απο την αντίπαλο της και παρουσίασε μια πολύ σημαντική σταθερότητα φέτος. Μάλιστα έχει κερδίσει την Τσιταντέλα φέτος με 1-0 τόσο εντός όσο και εκτός με την ομάδα του Βεντουράτο να είναι αδύναμη μακριά απο την έδρα της. Θα πάω με τον άσο στο 2.17 της stoiximan, μια άκρως value επιλογή με την Τσιταντέλα να έχει να πανηγυρίσει στο Αλμπέρτο Πίκο απο το 2012!

«Αφεντικό» η Τσάρλτον

Πάμε σε ένα άλλο άκρως ενδιαφέρον ματς της βραδιάς. Η Τσάρλτον υποδέχεται την Ντονκάστερ και μοιάζει με… «τρένο» στη League 1 έχοντας τέσσερις σερί νίκες και μεγάλη ικανοποίηση για το γεγονός πως στο πρώτο παιχνίδι νίκησε έστω και δύσκολα την Ντονκάστερ. Η ομάδα έπαιξε καλό ποδόσφαιρο και άπαντες στο στρατόπεδο της δήλωσαν ικανοποιημένοι για την επικράτηση μετά το ματς, ωστόσο το ένα γκολ είναι εύθραυστο και η Τσάρλτον ως ανώτερη δεν θα μπει για… άμυνα. Η Ντονκάστερ εμφανίζει αρκετές αδυναμίες φέτος και έχει μόλις μία νίκη στα έξι τελευταία με την Τσάρλτον. Θα πάω με τον λογικό άσο του 1.88 στη stoiximan.